poniedziałek, 8 sierpnia 2011

uprzejmość dzisiaj

Od kiedy zaczęłam poruszać się komunikacją miejską, zaczęłam zwracać większą uwagę na ludzi i ich zachowania. Doszłam do wniosku, że dzisiejsze społeczeństo jest zbyt zapatrzone w siebie i nie dba o innych. Teraz podam kilka pięknych, poetyckich przykładów.
1. Starsza pani w autobusie chce skasować bilet. No tak wydaje się normalne, ale jednak nie całkiem... Ponieważ owa starsza pani przepycha się jak rugbista na meczu. Hmmm... W sumie brakuje jej tylko pasków na twarzy i stroju sportowego i może grać w rozgrywkach ligowych. Nie ale teraz na poważnie, słowo "przepraszam" nic nie kosztuje.
2. Na ulicach piesi nie mają lekkiego życia. Szczególnie w deszczowe dni. Cóż... Kałuża przy chodniku+pieszy+samochód jadący bardzo szybko w środek kałuży=darmowa kąpiel z maseczką błotną gratis. Po co przejechać wolno, jak można to zrobić szybko? To nie on będzie później mokry.
3. Pokazy baletowe małych dziewczynek. Oooo... jak słodko :) Są dwa rzędy siedzeń z przejściem po środku, żeby można było wchodzić i wychodzić. No tak, ale zawsze znajdzie się jakiś tzw. "VIP". Matka z dzieckiem chcącym do toalety siedzi z tyłu, chce wyjść...
- Czy mogłaby pani zrobić miejsce do wyjścia?
- I tak pani z tym nie zdąży.
Czyżby takie zachowania były pozostałością po świetnym ustroju PRL-u? Może, bo, krótko mówiąc chamskie, zachowania obserwuje się u starszych osób, a nie u młodych. A mówi się, że to młodzież jest chamska i niewychowana... Na koniec mogę jeszcze powiedzieć jedno: LUDZIE, SZANUJMY SIĘ!!!

2 komentarze:

  1. Oj, ty mój filozofie. Popieram. W pełni popieram... Pamiętasz jak wracałyśmy z ZOO? Czyżby to właśnie ta starsza pani była rugbystką? ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapomniałaś wspomnieć o sarenkach przechodzących na czerwonym świetle. Nie. To nie młodzież. TO starsze osoby najczęściej o kulach. Spieszy im się na cmentarz..

    OdpowiedzUsuń